Typ tekstu: Strona internetowa
Autor: Andrzej Otrębski
Tytuł: strona łowiecka
Rok: 2003
innymi miał trzy wystawy zbiorowe. W czasie II wojny światowej, po powstaniu warszawskim, przebywał w obozie pracy w Lipsku. Do kraju wrócił w 1946 roku i osiadł w Milanówku. Malował nastrojowe pejzaże, najczęściej zimowe, cieszące się dużą popularnością.


Kossak Jerzy
1886 - 1955

Syn Wojciecha i wnuk Juliusza Kossaka, wykształcony w pracowni dziadka i ojca, z którymi malował, często wspólnie sygnując płótna. Kontynuował rodzinną tradycję malarstwa batalistycznego z tematyką wojen napoleońskich i walk legionowych z ulubionym motywem "konia, ułana i dziewczyny". Nie stronił również od scen myśliwskich.


Juliusz Kossak
1824 - 1899

Znakomity akwarelista. Podróżując po Wołyniu, Podolu i Ukrainie malował stadniny, polowania
innymi miał trzy wystawy zbiorowe. W czasie II wojny światowej, po powstaniu warszawskim, przebywał w obozie pracy w Lipsku. Do kraju wrócił w 1946 roku i osiadł w Milanówku. Malował nastrojowe pejzaże, najczęściej zimowe, cieszące się dużą popularnością.<br><br><br>&lt;tit&gt;Kossak Jerzy<br>1886 - 1955&lt;/&gt;<br><br>Syn Wojciecha i wnuk Juliusza Kossaka, wykształcony w pracowni dziadka i ojca, z którymi malował, często wspólnie sygnując płótna. Kontynuował rodzinną tradycję malarstwa batalistycznego z tematyką wojen napoleońskich i walk legionowych z ulubionym motywem "konia, ułana i dziewczyny". Nie stronił również od scen myśliwskich.<br><br><br>&lt;tit&gt;Juliusz Kossak<br>1824 - 1899&lt;/&gt;<br><br>Znakomity akwarelista. Podróżując po Wołyniu, Podolu i Ukrainie malował stadniny, polowania
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego