Typ tekstu: Książka
Autor: Ziembiński Zygmunt
Tytuł: Logika praktyczna
Rok wydania: 1995
Rok powstania: 1956
wielkości zawarte w przedziale od 0 (dla zdarzenia niemożliwego) do 1 (dla zdarzenia koniecznego). Liczba L spełnia zatem warunek: .
Częstościowa koncepcja prawdopodobieństwa, choć stwarza przydatną praktyczną podstawę obliczania miary prawdopodobieństwa, wymaga jednak w istocie wielu dodatkowych założeń teoretycznych, co do których brak niekiedy całkowitej jasności.
Ograniczone rozmiary kursu logiki dla prawników nie pozwalają na szersze omówienie tej problematyki, jak zresztą na omówienie wnioskowań statystycznych prowadzących do wniosków o prawdopodobieństwie występowania zdarzeń określonego rodzaju.
Zadania
1. Jakie jest prawdopodobieństwo, że otrzymam bilet tramwajowy z numerem niepodzielnym przez83?
2. Według anegdotki pewne hiszpańskie małżeństwo nie chciało mieć czwartego dziecka, dowiedziawszy się o tym
wielkości zawarte w przedziale od 0 (dla zdarzenia niemożliwego) do 1 (dla zdarzenia koniecznego). Liczba L spełnia zatem warunek: &lt;gap&gt;.<br> Częstościowa koncepcja prawdopodobieństwa, choć stwarza przydatną praktyczną podstawę obliczania miary prawdopodobieństwa, wymaga jednak w istocie wielu dodatkowych założeń teoretycznych, co do których brak niekiedy całkowitej jasności.<br> Ograniczone rozmiary kursu logiki dla prawników nie pozwalają na szersze omówienie tej problematyki, jak zresztą na omówienie wnioskowań statystycznych prowadzących do wniosków o prawdopodobieństwie występowania zdarzeń określonego rodzaju.<br>&lt;page nr= 210&gt; &lt;tit&gt;Zadania&lt;/&gt;<br> 1. Jakie jest prawdopodobieństwo, że otrzymam bilet tramwajowy z numerem niepodzielnym przez83?<br> 2. Według anegdotki pewne hiszpańskie małżeństwo nie chciało mieć czwartego dziecka, dowiedziawszy się o tym
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego