Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
ponadto rozszerzała ona krąg producentów wojskowych przyrządów celowniczych i pomiarowych.
Decyzje o rozpoczęciu w Polsce produkcji nowoczesnych armat przeciwlotniczych i przeciwpancernych, w oparciu o zakupione licencje w szwedzkiej firmie Bofors, spowodowały konieczność rozpoczęcia produkcji do nich przyrządów celowniczych. Zadania tego, ze względu na duże ilości potrzebnych przyrządów oraz ich wysoką precyzję, mogły podjąć się w tym czasie tylko - PZO.
Przyrząd celowniczy do armaty przeciwlotniczej nazywano: Przeziernik do 40 mm armaty przeciwlotniczej wz. 36 (fot. 4.6), a do armaty przeciwpancernej: Celownik do 37 mm armaty przeciwpancernej wz. 36 (fot. 4.7).
Nie udało się ustalić czy, w ramach zakupionych licencji, strona
ponadto rozszerzała ona krąg producentów wojskowych przyrządów celowniczych i pomiarowych.<br>Decyzje o rozpoczęciu w Polsce produkcji nowoczesnych armat przeciwlotniczych i przeciwpancernych, w oparciu o zakupione licencje w szwedzkiej firmie Bofors, spowodowały konieczność rozpoczęcia produkcji do nich przyrządów celowniczych. Zadania tego, ze względu na duże ilości potrzebnych przyrządów oraz ich wysoką precyzję, mogły podjąć się w tym czasie tylko - PZO.<br>Przyrząd celowniczy do armaty przeciwlotniczej nazywano: Przeziernik do 40 mm armaty przeciwlotniczej wz. 36 (fot. 4.6), a do armaty przeciwpancernej: Celownik do 37 mm armaty przeciwpancernej wz. 36 (fot. 4.7).<br>Nie udało się ustalić czy, w ramach zakupionych licencji, strona
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego