Typ tekstu: Książka
Autor: Nowakowski Zdzisław
Tytuł: TAG 3.1 dla opornych
Rok wydania: 1994
Rok powstania: 1995
znak, odpowiadający rozdzielczości danego urządzenia (ekranu lub drukarki).

To wszystko. Tylko tyle. A przecież opisany sposób można wykorzystać do przeskalowania od razu wszystkich znaków w czcionce (polecenie Skaluj|Całą czcionkę)! O ile mniej pracy! Ale także o ile gorszy efekt! I o tym wszystkim autorzy programu mówią, że jest to "bardziej precyzyjne skalowanie"!
Pamiętaj, żaden, nawet najlepszy algorytm nie zastąpi ręki najgorszego nawet artysty. A projektowanie krojów pisma jest sztuką. Dlatego proszę jeszcze raz: wszystkie automatyczne ułatwienia zostaw dla tych, co to "sztuki wojennej nie znają"!


Do dzieła!

Zacząć musisz oczywiście od uruchomienia TAGERa. Z pewnością zauważysz przy tym, że na stronie
znak, odpowiadający rozdzielczości danego urządzenia (ekranu lub drukarki).<br><br>To wszystko. Tylko tyle. A przecież opisany sposób można wykorzystać do przeskalowania od razu wszystkich znaków w czcionce (polecenie Skaluj|Całą czcionkę)! O ile mniej pracy! Ale także o ile gorszy efekt! I o tym wszystkim autorzy programu mówią, że jest to "bardziej precyzyjne skalowanie"!<br>Pamiętaj, żaden, nawet najlepszy algorytm nie zastąpi ręki najgorszego nawet artysty. A projektowanie krojów pisma jest sztuką. Dlatego proszę jeszcze raz: wszystkie automatyczne ułatwienia zostaw dla tych, co to "sztuki wojennej nie znają"!<br><br>&lt;gap reason="sampling"&gt;<br>Do dzieła!<br><br>Zacząć musisz oczywiście od uruchomienia TAGERa. Z pewnością zauważysz przy tym, że na stronie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego