Typ tekstu: Książka
Autor: Gotowała Jerzy
Tytuł: Najkrócej żyją motyle. Lotnictwo rozpoznawcze wciąż niezbędne
Rok: 1996
zakres wiadomości niezbędny dowódcy pododdziału okazywał się zupełnie nieprzydatny dowódcy związku taktycznego. w praktyce okazywało się, że im wyższy szczebel decydowania, im wyższy szczebel dowodzenia, tym potrzebna do podjęcia decyzji informacja o przeciwniku mogła być mniej szczegółowa, bardziej ogólnikowa.
Podobnie jest i dziś. Decydenci poszczególnych szczebli dowodzenia jednoznacznie podkreślają potrzebę precyzyjnego opracowywania odpowiedniej informacji, ale o stopniu szczegółowości tylko im odpowiadającym. Dość często są przy tym zdania, że z ogromu dostarczanych im informacji wykorzystują jedynie taki zakres, jaki jest im nieodzowny do wypracowania decyzji i postawienia podwładnym właściwych zadań.

Precyzyjnie zarysować granicę między informacja konieczną a zbędną czy też pełną a
zakres wiadomości niezbędny dowódcy pododdziału okazywał się zupełnie nieprzydatny dowódcy związku taktycznego. w praktyce okazywało się, że im wyższy szczebel decydowania, im wyższy szczebel dowodzenia, tym potrzebna do podjęcia decyzji informacja o przeciwniku mogła być mniej szczegółowa, bardziej ogólnikowa.<br>Podobnie jest i dziś. Decydenci poszczególnych szczebli dowodzenia jednoznacznie podkreślają potrzebę precyzyjnego opracowywania odpowiedniej informacji, ale o stopniu szczegółowości tylko im odpowiadającym. Dość często są przy tym zdania, że z ogromu dostarczanych im informacji wykorzystują jedynie taki zakres, jaki jest im nieodzowny do wypracowania decyzji i postawienia podwładnym właściwych zadań.<br><br>Precyzyjnie zarysować granicę między informacja konieczną a zbędną czy też pełną a
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego