Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Wprost
Nr: 21.11
Miejsce wydania: Poznań
Rok: 1999
że bez pewnego rozwarstwienia dochodów nie ma bodźców do pracy, a bez tego nie ma szans na rozwój. Za optymalne proponuje uznać takie zróżnicowanie dochodów, przy którym - dzięki odpowiedniej sile bodźców i związanemu z tym rozwojowi - najbardziej poprawia się sytuacja osób biedniejszych. Żadne z tych filozoficznych stanowisk nie da nam precyzyjnych liczb, a tylko ogólne wskazówki. Ale tylko tyle można chyba powiedzieć w poważnej dyskusji na temat optymalnego zróżnicowania dochodów.
Po drugie - nawet jeśli pominąć problem określenia pożądanego rozwarstwienia dochodów i arbitralnie przyjąć, że istniejące zróżnicowanie jest nadmierne, to trzeba odpowiedzieć na pytania: gdzie i jak je umniejszać.
Niektórzy krytycy "nadmiernego
że bez pewnego rozwarstwienia dochodów nie ma bodźców do pracy, a bez tego nie ma szans na rozwój. Za optymalne proponuje uznać takie zróżnicowanie dochodów, przy którym - dzięki odpowiedniej sile bodźców i związanemu z tym rozwojowi - najbardziej poprawia się sytuacja osób biedniejszych. Żadne z tych filozoficznych stanowisk nie da nam precyzyjnych liczb, a tylko ogólne wskazówki. Ale tylko tyle można chyba powiedzieć w poważnej dyskusji na temat optymalnego zróżnicowania dochodów.<br>Po drugie - nawet jeśli pominąć problem określenia pożądanego rozwarstwienia dochodów i arbitralnie przyjąć, że istniejące zróżnicowanie jest nadmierne, to trzeba odpowiedzieć na pytania: gdzie i jak je umniejszać.<br>Niektórzy krytycy "nadmiernego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego