Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Gazeta Lubuska
Nr: 08.16
Miejsce wydania: Zielona Góra
Rok: 2005
polityką kadrową w polskiej armii. - Stopień jest teraz przywiązany do stanowiska. Zakłada ona m.in. etatyzację, czyli zrównanie etatu stanowiska zajmowanego przez żołnierza ze stopniem widniejącym na jego naramiennikach. Na Zachodzie hierarchia jest prosta: dywizją dowodzi generał dwugwiazdkowy, brygadą - jednogwiazdkowy, a oficerowie rywalizują ze sobą o najwyższe szarże, trzymając się precyzyjnych reguł pragmatyki. Dzięki temu, rozmawiając z wojskowym w Londynie, Oslo czy Waszyngtonie każdy widzi, z jak ważną personą ma do czynienia.

Nie do Warszawy

Awans oznaczałby przesunięcie generała Skrzypczaka gdzieś do Warszawy, za biurko, a potem na wcześniejszą emeryturę - tłumaczy J. Szmajdziński.
- Proszę nie zabierajcie mnie z Żagania. Ja chcę
polityką kadrową w polskiej armii. - Stopień jest teraz przywiązany do stanowiska. Zakłada ona m.in. etatyzację, czyli zrównanie etatu stanowiska zajmowanego przez żołnierza ze stopniem widniejącym na jego naramiennikach. Na Zachodzie hierarchia jest prosta: dywizją dowodzi generał dwugwiazdkowy, brygadą - jednogwiazdkowy, a oficerowie rywalizują ze sobą o najwyższe szarże, trzymając się precyzyjnych reguł pragmatyki. Dzięki temu, rozmawiając z wojskowym w Londynie, Oslo czy Waszyngtonie każdy widzi, z jak ważną personą ma do czynienia.<br><br>&lt;tit&gt;Nie do Warszawy&lt;/&gt;<br><br>Awans oznaczałby przesunięcie generała Skrzypczaka gdzieś do Warszawy, za biurko, a potem na wcześniejszą emeryturę - tłumaczy J. Szmajdziński. <br>- Proszę nie zabierajcie mnie z Żagania. Ja chcę
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego