Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 05.07
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
agentem wojskowych służb bezpieczeństwa. Na podstawie wspomnianego listu Urząd Bezpieczeństwa Narodowego ponownie wszczął procedurę sprawdzania przeszłości ministra. Wszystko rozbija się jednak o sztywne stanowisko czeskiego rządu, który, powołując się na porozumienie z 1992 r., nie chce wydać teczek agentów byłej Czechosłowacji, a teraz tłumaczy, że Kukan jest cudzoziemcem i taka procedura nie jest dozwolona.


Polska - Litwa
Nowy etap partnerstwa strategicznego
Irracjonalny pragmatyzm

Polska i Litwa otwierają nowy etap partnerstwa strategicznego - oświadczył pełniący obowiązki prezydenta Litwy Arturas Paulauskas podczas kolejnego dnia obchodów 10 rocznicy podpisania traktatu między naszymi krajami.
Jak twierdzi Paulauskas, po wejściu Polski i Litwy do UE współpraca naszych krajów
agentem wojskowych służb bezpieczeństwa. Na podstawie wspomnianego listu &lt;name type="org"&gt;Urząd Bezpieczeństwa Narodowego&lt;/&gt; ponownie wszczął procedurę sprawdzania przeszłości ministra. Wszystko rozbija się jednak o sztywne stanowisko czeskiego rządu, który, powołując się na porozumienie z 1992 r., nie chce wydać teczek agentów byłej &lt;name type="place"&gt;Czechosłowacji&lt;/&gt;, a teraz tłumaczy, że &lt;name type="person"&gt;Kukan&lt;/&gt; jest cudzoziemcem i taka procedura nie jest dozwolona.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;Polska&lt;/&gt; - &lt;name type="place"&gt;Litwa&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Nowy etap partnerstwa strategicznego&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Irracjonalny pragmatyzm&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;&lt;name type="place"&gt;Polska&lt;/&gt; i &lt;name type="place"&gt;Litwa&lt;/&gt; otwierają nowy etap partnerstwa strategicznego - oświadczył pełniący obowiązki prezydenta &lt;name type="place"&gt;Litwy&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Arturas Paulauskas&lt;/&gt; podczas kolejnego dnia obchodów 10 rocznicy podpisania traktatu między naszymi krajami.&lt;/&gt;<br>Jak twierdzi &lt;name type="person"&gt;Paulauskas&lt;/&gt;, po wejściu &lt;name type="place"&gt;Polski&lt;/&gt; i &lt;name type="place"&gt;Litwy&lt;/&gt; do &lt;name type="org"&gt;UE&lt;/&gt; współpraca naszych krajów
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego