Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
pałacu prezydenckim oficjalnie twierdzi prezydencka służba prasowa, szef państwa jest zaniepokojony przewlekaniem dochodzenia w głośnych sprawach kryminalnych. Natomiast w litewskich kuluarach politycznych bez ogródek mówi się, że Paksas gromadzi informacje o łamaniu prawa przez najwyższych urzędników należących do przeciwnego obozu.
Jak nieoficjalnie dowiedziała się "Rz" w litewskim Sejmie, pod koniec procedury impeachmentu obóz prezydencki może mieć dostatecznie dużo udokumentowanych informacji, które pomogą mu skompromitować najwyższych urzędników państwowych. Prawdopodobnie zdaniem otoczenia Paksasa największą wagę będzie miała informacja o bezprawnym nabyciu parcel przez niektórych parlamentarzystów. Materiały o aferach działkowych mają skłonić niezdecydowanych posłów do poparcia prezydenta.


Szwedzcy przedstawiciele wspólnot religijnych protestują
"Nie" dla
pałacu prezydenckim oficjalnie twierdzi prezydencka służba prasowa, szef państwa jest zaniepokojony przewlekaniem dochodzenia w głośnych sprawach kryminalnych. Natomiast w litewskich kuluarach politycznych bez ogródek mówi się, że &lt;name type="person"&gt;Paksas&lt;/&gt; gromadzi informacje o łamaniu prawa przez najwyższych urzędników należących do przeciwnego obozu.<br>Jak nieoficjalnie dowiedziała się &lt;name type="tit"&gt;"Rz"&lt;/&gt; w litewskim &lt;name type="org"&gt;Sejmie&lt;/&gt;, pod koniec procedury impeachmentu obóz prezydencki może mieć dostatecznie dużo udokumentowanych informacji, które pomogą mu skompromitować najwyższych urzędników państwowych. Prawdopodobnie zdaniem otoczenia &lt;name type="person"&gt;Paksasa&lt;/&gt; największą wagę będzie miała informacja o bezprawnym nabyciu parcel przez niektórych parlamentarzystów. Materiały o aferach działkowych mają skłonić niezdecydowanych posłów do poparcia prezydenta.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;<br>&lt;tit&gt;Szwedzcy przedstawiciele wspólnot religijnych protestują&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;q&gt;"Nie"&lt;/&gt; dla
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego