Typ tekstu: Książka
Autor: Witold Tyloch
Tytuł: Dzieje ksiąg Starego Testamentu
Rok wydania: 1994
Rok powstania: 1991
czy Elizeusz , którzy odegrali ważną rolę i zajęli wiele miejsca w tradycji. Opowieści związane z ich działalnością włączono do Ksiąg Królewskich, choć raczej można by się spodziewać, że powinny znaleźć się wśród proroków kanonicznych. Stało się tak zapewne dlatego, że kiedy w czasach po niewoli babilońskiej zbierano i kompilowano księgi prorockie, odrębne dokumenty związane z działalnością Eliasza i Elizeusza już nie istniały.
Był okres, kiedy proroków Starego Testamentu uważano za zjawiska jedyne w swoim rodzaju i charakterystyczne wyłącznie dla życia religijnego dawnego judaizmu. Rozwój nowożytnych badań naukowych pozbawił ich jednak tej sławy i wyłączności.
W Starym Testamencie spotyka się opowieści ukazujące
czy Elizeusz , którzy odegrali ważną rolę i zajęli wiele miejsca w tradycji. Opowieści związane z ich działalnością włączono do Ksiąg Królewskich, choć raczej można by się spodziewać, że powinny znaleźć się wśród proroków kanonicznych. Stało się tak zapewne dlatego, że kiedy w czasach po niewoli babilońskiej zbierano i kompilowano księgi prorockie, odrębne dokumenty związane z działalnością Eliasza i Elizeusza już nie istniały.<br>Był okres, kiedy proroków Starego Testamentu uważano za zjawiska jedyne w swoim rodzaju i charakterystyczne wyłącznie dla życia religijnego dawnego judaizmu. Rozwój nowożytnych badań naukowych pozbawił ich jednak tej sławy i wyłączności.<br>W Starym Testamencie spotyka się opowieści ukazujące
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego