Typ tekstu: Książka
Autor: Zięba Maciej
Tytuł: Niezwykły pontyfikat
Rok: 1997
podejrzanym. On nie produkował tak jak rzemieślnicy czy chłopi, tylko żył z pieniędzy, czyli czegoś abstrakcyjnego, co jedynie ułatwia wymianę. Dlatego też istniejące wówczas cztery podobne do siebie pod tym względem zawody uważano za nader podejrzane, a tych, którzy je uprawiali, zaliczano do ludzi wątpliwej konduity. Byli to najemnicy, zapaśnicy, prostytutki oraz kupcy. U Dantego wszyscy lichwiarze, a pamiętajmy, że przejście od lichwiarza do bankiera było wówczas bardzo płynne, zostają skazani na pobyt w trzecim kole siódmego kręgu piekła. Siedzą zaraz za bluźniercami i sodomitami!
Boska komedia jest genialnym wyrazem średniowiecznej myśli religijnej; czy nie jest to więc koronny dowód na
podejrzanym. On nie produkował tak jak rzemieślnicy czy chłopi, tylko żył z pieniędzy, czyli czegoś abstrakcyjnego, co jedynie ułatwia wymianę. Dlatego też istniejące wówczas cztery podobne do siebie pod tym względem zawody uważano za nader podejrzane, a tych, którzy je uprawiali, zaliczano do ludzi wątpliwej konduity. Byli to najemnicy, zapaśnicy, prostytutki oraz kupcy. U Dantego wszyscy lichwiarze, a pamiętajmy, że przejście od lichwiarza do bankiera było wówczas bardzo płynne, zostają skazani na pobyt w trzecim kole siódmego kręgu piekła. Siedzą zaraz za bluźniercami i sodomitami!<br>Boska komedia jest genialnym wyrazem średniowiecznej myśli religijnej; czy nie jest to więc koronny dowód na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!