Typ tekstu: Książka
Autor: Przewłocki Stefan
Tytuł: Geodezja dla inżynierii środowiska
Rok wydania: 1998
Rok powstania: 1997
przewodu, aż do uzyskania minimum natężenia sygnału lub całkowitego jego zaniku (miejsce A na rys. 2.81). Przez płaszczyznę odbioru odbiornika rozumiemy w przypadku anteny kołowej (ramowej) płaszczyzny ramy, w przypadku anteny prętowej (ferrytowej) - płaszczyzny prostopadłe do osi pręta.
W słuchawkach słyszymy sygnał dopóty, dopóki pole elektromagnetyczne powstałe wokół przewodu przecina płaszczyzny anteny odbiornika. Gdy antena zostanie ustawiona stycznie do powierzchni falowej, odbiór sygnału ustaje. Zachodzi to na przykład wówczas, gdy płaszczyzna odbioru jest pozioma, a odbiornik znajduje się nad przewodem. Wtedy w zwojach anteny odbiorczej nie ma prądu indukcyjnego o częstotliwości określonej przez nadajnik.
Głębokość, na jakiej znajduje się poszukiwany
przewodu, aż do uzyskania minimum natężenia sygnału lub całkowitego jego zaniku (miejsce &lt;HI rend="italic"&gt;A&lt;/HI&gt; na rys. 2.81). Przez płaszczyznę odbioru odbiornika rozumiemy w przypadku anteny kołowej (ramowej) płaszczyzny ramy, w przypadku anteny prętowej (ferrytowej) - płaszczyzny prostopadłe do osi pręta.<br>W słuchawkach słyszymy sygnał dopóty, dopóki pole elektromagnetyczne powstałe wokół przewodu przecina płaszczyzny anteny odbiornika. Gdy antena zostanie ustawiona stycznie do powierzchni falowej, odbiór sygnału ustaje. Zachodzi to na przykład wówczas, gdy płaszczyzna odbioru jest pozioma, a odbiornik znajduje się nad przewodem. Wtedy w zwojach anteny odbiorczej nie ma prądu indukcyjnego o częstotliwości określonej przez nadajnik.<br>Głębokość, na jakiej znajduje się poszukiwany
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego