Typ tekstu: Książka
Autor: Myślińska Elżbieta
Tytuł: Laboratoryjne badania gruntów
Rok wydania: 1998
Rok powstania: 1992
powstawały w niej pęcherzyki powietrza. Pasta powinna być rozprowadzona równomierną grubością, nie przekraczającą 9 mm, i tworzyć w miseczce wklęsłą powierzchnię; grunt powinien zajmować 2/3 przedniej części miseczki i kończyć się równą górną linią.

5. Łączna masa gruntu i miseczki powinna wynosić 210 1 g.

6. Pastę w miseczce przecina się za pomocą rylca bruzdą prostopadłą do osi obrotu miseczki, trzymając rylec prostopadle do dna miseczki. Norma PN-88/B-04481 zaleca stosowanie rylca płaskiego. W przypadku gruntów mało spoistych stosuje się rylec łukowy.

7. Po zrobieniu bruzdy umieszcza się miseczkę w uchwycie aparatu.

8. Obraca się korbką aparatu z
powstawały w niej pęcherzyki powietrza. Pasta powinna być rozprowadzona równomierną grubością, nie przekraczającą 9 mm, i tworzyć w miseczce wklęsłą powierzchnię; grunt powinien zajmować 2/3 przedniej części miseczki i kończyć się równą górną linią.<br><br>5. Łączna masa gruntu i miseczki powinna wynosić 210 1 g.<br><br>6. Pastę w miseczce przecina się za pomocą rylca bruzdą prostopadłą do osi obrotu miseczki, trzymając rylec prostopadle do dna miseczki. Norma PN-88/B-04481 zaleca stosowanie rylca płaskiego. W przypadku gruntów mało spoistych stosuje się rylec łukowy.<br><br>7. Po zrobieniu bruzdy umieszcza się miseczkę w uchwycie aparatu.<br><br>8. Obraca się korbką aparatu z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego