Typ tekstu: Książka
Autor: Przybylski Jerzy
Tytuł: Marynarze w walce o niepodległość Polski (1918-1920)
Rok: 1999
zadaniem grupy gen. Wroczyńskiego było udaremnienie tego zamiaru.



Pożegnani w Warszawie przez szefa Departamentu dla Spraw Morskich, kontradm. K. Porębskiego, marynarze 1 batalionu przybyli 3 sierpnia rano (godz. 7.00) do Ostrołęki. Tu batalion podporządkowano 205 pułkowi piechoty mjr. Bernarda Monda i zaraz - na podstawie rozkazu gen. Wroczyńskiego - skierowano do przeciwnatarcia wymierzonego przeciwko 15 Dywizji Kawalerii rosyjskiej, nacierającej na to miasto od strony Laskowic, Nowej Wsi i Suska.
Po zorganizowaniu i wysłaniu na front 2 i 1 batalionu pułku morskiego, przystąpiono do organizacji w Toruniu 3 batalionu morskiego.
Formowanie 3 bpm rozpoczęło się 23 lipca 1920 r. Tego dnia przybyli pierwsi
zadaniem grupy gen. Wroczyńskiego było udaremnienie tego zamiaru.<br><br>&lt;page nr=74&gt;<br><br>Pożegnani w Warszawie przez szefa Departamentu dla Spraw Morskich, kontradm. K. Porębskiego, marynarze 1 batalionu przybyli 3 sierpnia rano (godz. 7.00) do Ostrołęki. Tu batalion podporządkowano 205 pułkowi piechoty mjr. Bernarda Monda i zaraz - na podstawie rozkazu gen. Wroczyńskiego - skierowano do przeciwnatarcia wymierzonego przeciwko 15 Dywizji Kawalerii rosyjskiej, nacierającej na to miasto od strony Laskowic, Nowej Wsi i Suska.<br>Po zorganizowaniu i wysłaniu na front 2 i 1 batalionu pułku morskiego, przystąpiono do organizacji w Toruniu 3 batalionu morskiego.<br>Formowanie 3 bpm rozpoczęło się 23 lipca 1920 r. Tego dnia przybyli pierwsi
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego