Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 15.03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
uczyć. Teraz mają szansę na awans i trochę większe pieniądze. Nowej Karty jeszcze nie ma, a już są zakusy na jej zmianę.

Dziś mija termin, w którym prezydent ma zdecydować, czy podpisze nowelizację karty. Choć los tej ustawy jest już właściwie przesądzony, wczoraj Aleksander Kwaśniewski spotkał się z jej największym przeciwnikiem: Związkiem Nauczycielstwa Polskiego. - Nie namawialiśmy prezydenta do zawetowania, a jedynie powiedzieliśmy o naszych zastrzeżeniach - mówił po spotkaniu szef ZNP Sławomir Broniarz. Związkowcy liczą, że prezydent skorzysta ze swojego prawa do inicjatywy ustawodawczej i wystąpi z projektem nowelizacji ustawy.
Nowa Karta, choć jeszcze nieobowiązująca, już wywołała burzę wśród nauczycieli. Przerazili się
uczyć. Teraz mają szansę na awans i trochę większe pieniądze. Nowej Karty jeszcze nie ma, a już są zakusy na jej zmianę.&lt;/&gt;<br><br>Dziś mija termin, w którym prezydent ma zdecydować, czy podpisze nowelizację karty. Choć los tej ustawy jest już właściwie przesądzony, wczoraj Aleksander Kwaśniewski spotkał się z jej największym przeciwnikiem: Związkiem Nauczycielstwa Polskiego. - Nie namawialiśmy prezydenta do &lt;orig&gt;zawetowania&lt;/&gt;, a jedynie powiedzieliśmy o naszych zastrzeżeniach - mówił po spotkaniu szef ZNP Sławomir Broniarz. Związkowcy liczą, że prezydent skorzysta ze swojego prawa do inicjatywy ustawodawczej i wystąpi z projektem nowelizacji ustawy. <br>Nowa Karta, choć jeszcze nieobowiązująca, już wywołała burzę wśród nauczycieli. Przerazili się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego