Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.06
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
UE. Niektórzy politycy mają też jej za złe niewystarczające przygotowanie Polski do członkostwa, za co minister jest współodpowiedzialna.
Z poparciem faworytki rządu waha się nawet sam Oleksy. Jego zdaniem jest "wielu innych doskonałych kandydatów, jak Dariusz Rosati, Jan Truszczyński, Jacek Saryusz-Wolski, a przede wszystkim Włodzimierz Cimoszewicz".
Hübner ma wielu przeciwników w Sejmie. - Pani Hübner nie wykazała zdolności do promocji polskich interesów. W kluczowych momentach negocjacji z UE była pasywna. Lepiej, aby rząd wycofał się z poparcia tej kandydatki - mówi Kazimierz Ujazdowski, wiceprezes PiS.
Również były koalicjant SLD - UP nie poprze tej kandydatki. - Jeśli do wyboru będziemy mieli Danutę Hübner i
UE&lt;/&gt;. Niektórzy politycy mają też jej za złe niewystarczające przygotowanie &lt;name type="place"&gt;Polski&lt;/&gt; do członkostwa, za co minister jest współodpowiedzialna.<br>Z poparciem faworytki rządu waha się nawet sam &lt;name type="person"&gt;Oleksy&lt;/&gt;. Jego zdaniem jest &lt;q&gt;"wielu innych doskonałych kandydatów, jak &lt;name type="person"&gt;Dariusz Rosati&lt;/&gt;, &lt;name type="person"&gt;Jan Truszczyński&lt;/&gt;, &lt;name type="person"&gt;Jacek Saryusz-Wolski&lt;/&gt;, a przede wszystkim &lt;name type="person"&gt;Włodzimierz Cimoszewicz&lt;/&gt;"&lt;/&gt;.<br>&lt;name type="person"&gt;Hübner&lt;/&gt; ma wielu przeciwników w &lt;name type="org"&gt;Sejmie&lt;/&gt;. &lt;q&gt;- Pani &lt;name type="person"&gt;Hübner&lt;/&gt; nie wykazała zdolności do promocji polskich interesów. W kluczowych momentach negocjacji z &lt;name type="org"&gt;UE&lt;/&gt; była pasywna. Lepiej, aby rząd wycofał się z poparcia tej kandydatki&lt;/&gt; - mówi &lt;name type="person"&gt;Kazimierz Ujazdowski&lt;/&gt;, wiceprezes &lt;name type="org"&gt;PiS&lt;/&gt;.<br>Również były koalicjant &lt;name type="org"&gt;SLD&lt;/&gt; - &lt;name type="org"&gt;UP&lt;/&gt; nie poprze tej kandydatki. &lt;q&gt;- Jeśli do wyboru będziemy mieli &lt;name type="person"&gt;Danutę Hübner&lt;/&gt; i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego