Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 02.23
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
w Iranie nie było tak niskiej frekwencji.
Nie przeszkodziło to duchowemu przywódcy ogłosić, że tak liczny udział przekreślił plany "oddzielenia narodu od islamskiego ustroju". Chamenei dodał, że "zaleca wszystkim ugrupowaniom, by nie wikłały się w czcze rozważania, kto wygrał, a kto przegrał". Odczytano to jako jasny sygnał dla mediów i przeciwników politycznych.
Przedstawiciel reformatorów Mustafa Tadżzadeh oświadczył natomiast, iż w związku z odrzuceniem przez konserwatywną Radę Strażników Rewolucji Islamskiej około 2,5 tysiąca reformatorskich kandydatów - piątkowych wyborów nie sposób uznać za wolne. Według niego nie były one też miarodajne, bo ponad połowa wyborców pozostała w domach.
Wyniki nadal są nieoficjalne. Dane
w &lt;name type="place"&gt;Iranie&lt;/&gt; nie było tak niskiej frekwencji.<br>Nie przeszkodziło to duchowemu przywódcy ogłosić, że tak liczny udział przekreślił plany &lt;q&gt;&lt;transl&gt;"oddzielenia narodu od islamskiego ustroju"&lt;/&gt;&lt;/&gt;. &lt;name type="person"&gt;Chamenei&lt;/&gt; dodał, że &lt;q&gt;&lt;transl&gt;"zaleca wszystkim ugrupowaniom, by nie wikłały się w czcze rozważania, kto wygrał, a kto przegrał"&lt;/&gt;&lt;/&gt;. Odczytano to jako jasny sygnał dla mediów i przeciwników politycznych.<br>Przedstawiciel reformatorów &lt;name type="person"&gt;Mustafa Tadżzadeh&lt;/&gt; oświadczył natomiast, iż w związku z odrzuceniem przez konserwatywną &lt;name type="org"&gt;Radę Strażników Rewolucji Islamskiej&lt;/&gt; około 2,5 tysiąca reformatorskich kandydatów - piątkowych wyborów nie sposób uznać za wolne. Według niego nie były one też miarodajne, bo ponad połowa wyborców pozostała w domach.<br>Wyniki nadal są nieoficjalne. Dane
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego