Typ tekstu: Książka
Autor: Pastusiak Longin
Tytuł: Prezydenci Stanów Zjednoczonych Ameryki
Rok: 1999
prezydentowi rad, które stały się podstawą tzw. doktryny Monroego w polityce zagranicznej Stanów Zjednoczonych.
Jefferson był bardzo towarzyskim i lojalnym przyjacielem. Szczególnie bliskie więzy łączyły go z Jamesem Madisonem i Jamesem Monroem, których określał mianem filarów swojego szczęścia.
Choć Jefferson był osobą wrażliwą i bardzo głęboko przeżywał bezpardonowe ataki jego przeciwników politycznych, zachował daleko idącą powściągliwość i wyrozumiałość dla nich. W Monticello stało nawet popiersie Aleksandra Hamiltona, jednego z głównych antagonistów. Choć nie zgadzał się z Waszyngtonem w wielu sprawach, żywił do niego szacunek i bronił go przed atakami przeciwników.
Jefferson starał się być obiektywny wobec osób, których poglądów nie podzielał
prezydentowi rad, które stały się podstawą tzw. doktryny Monroego w polityce zagranicznej Stanów Zjednoczonych.<br>Jefferson był bardzo towarzyskim i lojalnym przyjacielem. Szczególnie bliskie więzy łączyły go z Jamesem Madisonem i Jamesem Monroem, których określał mianem filarów swojego szczęścia.<br>Choć Jefferson był osobą wrażliwą i bardzo głęboko przeżywał bezpardonowe ataki jego przeciwników politycznych, zachował daleko idącą powściągliwość i wyrozumiałość dla nich. W Monticello stało nawet popiersie Aleksandra Hamiltona, jednego z głównych antagonistów. Choć nie zgadzał się z Waszyngtonem w wielu sprawach, żywił do niego szacunek i bronił go przed atakami przeciwników.<br>Jefferson starał się być obiektywny wobec osób, których poglądów nie podzielał
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego