Typ tekstu: Książka
Autor: Bartosz Grzegorz
Tytuł: Druga twarz tlenu
Rok: 1995
jednak stymulację aktywności wymiennika sodowo-wapniowego przez RFT, co może robić wrażenie mechanizmu obronnego (rys. 3.16.6).

Peroksydacja lipidów, a być może także bezpośrednie działanie RFT aktywuje fosfolipazę A2, co stymuluje produkcję prostaglandyn i tromboksanów.
RFT wpływają także na aktywność kinazy białkowej C. W przypadku tego enzymu również opisywano przeciwstawne efekty RFT. W zasadzie RFT obniżają aktywność kinazy białkowej C, jednak obserwowano również aktywację enzymu przez niskie stężenia nadtlenku wodoru i nadtlenki kwasów tłuszczowych.
Jakie znaczenie może mieć wpływ RFT na przekazywanie sygnałów do komórek i wewnątrz komórek? Może to oznaczać znaczne wzmocnienie efektów działania reaktywnych form tlenu. Nie ograniczają
jednak stymulację aktywności wymiennika sodowo-wapniowego przez RFT, co może robić wrażenie mechanizmu obronnego (rys. 3.16.6).<br>&lt;gap&gt;<br>Peroksydacja lipidów, a być może także bezpośrednie działanie RFT aktywuje fosfolipazę A2, co stymuluje produkcję prostaglandyn i tromboksanów.<br>RFT wpływają także na aktywność kinazy białkowej C. W przypadku tego enzymu również opisywano przeciwstawne efekty RFT. W zasadzie RFT obniżają aktywność kinazy białkowej C, jednak obserwowano również aktywację enzymu przez niskie stężenia nadtlenku wodoru i nadtlenki kwasów tłuszczowych.<br>Jakie znaczenie może mieć wpływ RFT na przekazywanie sygnałów do komórek i wewnątrz komórek? Może to oznaczać znaczne wzmocnienie efektów działania reaktywnych form tlenu. Nie ograniczają
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego