Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 10.28
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
wycofał się wczoraj z ostatecznego starcia z Parlamentem Europejskim i poprosił o więcej czasu na sformowanie nowej Komisji Europejskiej. Miejsce w niej straci kandydat włoski, ale na tym zmiany się nie skończą. Na razie w Brukseli zostaje Komisja Romano Prodiego.
Kluczowe głosowanie w sprawie nowej Komisji miało się odbyć wczoraj przed południem w Strasburgu. Już we wtorek było jednak jasne, że Barroso nie może liczyć na poparcie większości w Parlamencie. Zamiast więc ryzykować przegraną, zdecydował się na wycofanie wniosku o powołanie nowej Komisji. - Potrzebuję więcej czasu. Swoje propozycje będę mógł przedstawić za kilka tygodni - powiedział.
Część sali zareagowała entuzjastycznie. Potem socjaliści
wycofał się wczoraj z ostatecznego starcia z &lt;name type="org"&gt;Parlamentem Europejskim&lt;/&gt; i poprosił o więcej czasu na sformowanie nowej &lt;name type="org"&gt;Komisji Europejskiej&lt;/&gt;. Miejsce w niej straci kandydat włoski, ale na tym zmiany się nie skończą. Na razie w &lt;name type="place"&gt;Brukseli&lt;/&gt; zostaje &lt;name type="org"&gt;Komisja&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Romano Prodiego&lt;/&gt;.<br>Kluczowe głosowanie w sprawie nowej &lt;name type="org"&gt;Komisji&lt;/&gt; miało się odbyć wczoraj przed południem w &lt;name type="place"&gt;Strasburgu&lt;/&gt;. Już we wtorek było jednak jasne, że &lt;name type="person"&gt;Barroso&lt;/&gt; nie może liczyć na poparcie większości w &lt;name type="org"&gt;Parlamencie&lt;/&gt;. Zamiast więc ryzykować przegraną, zdecydował się na wycofanie wniosku o powołanie nowej &lt;name type="org"&gt;Komisji&lt;/&gt;. - Potrzebuję więcej czasu. Swoje propozycje będę mógł przedstawić za kilka tygodni - powiedział.<br>Część sali zareagowała entuzjastycznie. Potem socjaliści
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego