Typ tekstu: Książka
Autor: Przybylski Jerzy
Tytuł: Marynarze w walce o niepodległość Polski (1918-1920)
Rok: 1999
Komunikacji Edwardowi Krzyżanowskiemu. Decyzja ta wywołała duże rozgoryczenie, zarówno u płk. mar. B. Nowotnego jak i wśród zebranych już przez niego około 600 oficerów, podoficerów i marynarzy, tym bardziej że ich losem zupełnie nie interesowano się w Intendenturze Ministerstwa Spraw Wojskowych.



W tych okolicznościach nie trzeba było długo czekać na przejawy marynarskiego niezadowolenia, które wyrażali oni nie tylko w formie niesubordynacji wobec wymogów życia koszarowego, ale także wobec oficerów spotykanych na terenie miasta. Marynarski protest, a także perspektywiczne potrzeby wykorzystania ich zawodowego potencjału, mobilizowały przełożonych do podjęcia starań wśród najwyższych władz wojskowych o pozytywne rozwiązanie tego problemu.
Po kilku naradach w
Komunikacji Edwardowi Krzyżanowskiemu. Decyzja ta wywołała duże rozgoryczenie, zarówno u płk. mar. B. Nowotnego jak i wśród zebranych już przez niego około 600 oficerów, podoficerów i marynarzy, tym bardziej że ich losem zupełnie nie interesowano się w Intendenturze Ministerstwa Spraw Wojskowych.<br><br>&lt;page nr=10&gt;<br><br>W tych okolicznościach nie trzeba było długo czekać na przejawy marynarskiego niezadowolenia, które wyrażali oni nie tylko w formie niesubordynacji wobec wymogów życia koszarowego, ale także wobec oficerów spotykanych na terenie miasta. Marynarski protest, a także perspektywiczne potrzeby wykorzystania ich zawodowego potencjału, mobilizowały przełożonych do podjęcia starań wśród najwyższych władz wojskowych o pozytywne rozwiązanie tego problemu.<br>Po kilku naradach w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego