Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 11.16
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
finansowy. Wzrosły dochody państwa, zmniejszył się dystans dzielący nas od Zachodu. - Za tymi zmianami nie poszła jednak zmiana mentalności - ubolewa Jan Szomburg z Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową, organizatora konferencji. - Tymczasem to od wartości wyznawanych przez społeczeństwo zależy całe życie publiczne.
Niewielkie zaufanie do innych, które w badaniach deklarują Polacy, przekłada się na niskie zaufanie do instytucji państwowych. To jest praprzyczyna niskiej frekwencji w wyborach. Wpływa też na zaufanie między przedsiębiorcami, którzy niechętnie ze sobą współpracują. - Dużo bardziej cenimy rodzinę i wąską grupę przyjaciół niż "dobro wspólne" - twierdzą naukowcy.
Socjologowie uważają też, że barierą dla rozwoju Polski nie jest już mentalność
finansowy. Wzrosły dochody państwa, zmniejszył się dystans dzielący nas od &lt;name type="place"&gt;Zachodu&lt;/&gt;. - Za tymi zmianami nie poszła jednak zmiana mentalności - ubolewa &lt;name type="person"&gt;Jan Szomburg&lt;/&gt; z &lt;name type="org"&gt;Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową&lt;/&gt;, organizatora konferencji. - Tymczasem to od wartości wyznawanych przez społeczeństwo zależy całe życie publiczne.<br>Niewielkie zaufanie do innych, które w badaniach deklarują Polacy, przekłada się na niskie zaufanie do instytucji państwowych. To jest praprzyczyna niskiej frekwencji w wyborach. Wpływa też na zaufanie między przedsiębiorcami, którzy niechętnie ze sobą współpracują. - Dużo bardziej cenimy rodzinę i wąską grupę przyjaciół niż "dobro wspólne" - twierdzą naukowcy.<br>Socjologowie uważają też, że barierą dla rozwoju &lt;name type="place"&gt;Polski&lt;/&gt; nie jest już mentalność
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego