Typ tekstu: Książka
Autor: red. Strączek Damian
Tytuł: Klonowanie
Rok: 1998
zdefektowanych osobników to rzecz najłatwiejsza do osiągnięcia.
Czy upośledzeni ludzie byliby posłuszni w rękach "producentów"? Koncepcja ludzi-robotów, gotowych na rozkazy, jest raczej niewiarygodna. Zresztą, nikt z badaczy, mający szacunek do człowieka i do nauki, o tego typu badaniach nigdy nie pomyśli.
Aktualnie utrzymuje się w społeczeństwach wyraźne i słuszne przekonanie, że nie należy klonować ludzi. Co natomiast stałoby się, jeśli jasno ujrzelibyśmy korzyść medyczną, płynącą z tego typu zabiegów? Wymagałoby to przedtem dostosowania techniki i prowadzenia długotrwałych eksperymentów, od których dziś badacze się odżegnują.
Wyobraźmy sobie taki przypadek, że organizm ojca nie wytwarza plemników. Jeśli wówczas pobralibyśmy oocyt matki i
zdefektowanych osobników to rzecz najłatwiejsza do osiągnięcia. <br>Czy upośledzeni ludzie byliby posłuszni w rękach "producentów"? Koncepcja ludzi-robotów, gotowych na rozkazy, jest raczej niewiarygodna. Zresztą, nikt z badaczy, mający szacunek do człowieka i do nauki, o tego typu badaniach nigdy nie pomyśli. <br>Aktualnie utrzymuje się w społeczeństwach wyraźne i słuszne przekonanie, że nie należy klonować ludzi. Co natomiast stałoby się, jeśli jasno ujrzelibyśmy korzyść medyczną, płynącą z tego typu zabiegów? Wymagałoby to przedtem dostosowania techniki i prowadzenia długotrwałych eksperymentów, od których dziś badacze się odżegnują. <br>Wyobraźmy sobie taki przypadek, że organizm ojca nie wytwarza plemników. Jeśli wówczas pobralibyśmy oocyt matki i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego