Typ tekstu: Książka
Autor: Myślińska Elżbieta
Tytuł: Laboratoryjne badania gruntów
Rok wydania: 1998
Rok powstania: 1992
się o dno cylindra i stopniowo podnosi, w miarę napełniania cylindra, trzymając lejek stale na powierzchni nasypywanego gruntu.

6. Po napełnieniu całego cylindra gruntem powierzchnię gruntu wyrównuje się nożem, równo z krawędzią cylindra.

7. Waży się cylinder z gruntem (mst).

8. Na powierzchni gruntu w cylindrze ustawia się tłok i przeprowadza zagęszczenie gruntu przez 1 min, uderzając widełkami wibracyjnymi o ścianki naczynia, początkowo lekko i wolno, a następnie silnie i szybko.

9. Po 30 s zagęszczania mierzy się za pomocą suwmiarki zagłębienie tłoka i zagęszcza znowu, powtarzając tę czynność kilka razy.

10. Uznaje się, że grunt został maksymalnie zagęszczony, jeśli trzy
się o dno cylindra i stopniowo podnosi, w miarę napełniania cylindra, trzymając lejek stale na powierzchni nasypywanego gruntu.<br><br>6. Po napełnieniu całego cylindra gruntem powierzchnię gruntu wyrównuje się nożem, równo z krawędzią cylindra.<br><br>7. Waży się cylinder z gruntem (mst).<br><br>8. Na powierzchni gruntu w cylindrze ustawia się tłok i przeprowadza zagęszczenie gruntu przez 1 min, uderzając widełkami wibracyjnymi o ścianki naczynia, początkowo lekko i wolno, a następnie silnie i szybko.<br><br>9. Po 30 s zagęszczania mierzy się za pomocą suwmiarki zagłębienie tłoka i zagęszcza znowu, powtarzając tę czynność kilka razy.<br><br>10. Uznaje się, że grunt został maksymalnie zagęszczony, jeśli trzy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego