Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Cztery Łapy
Nr: 12
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2003
Jest podzielone podłużną przegrodą na dwie części, z których każda dzieli się na przedsionek i komorę. Od komór odchodzą tętnice, a do przedsionków wpadają żyły.
Schemat budowy serca
Skurcz komór pędzi krew do tętnic, gdy tymczasem przedsionki będące w stanie rozkurczu wypełniają się krwią z żył. Następuje skurcz przedsionków, które przepychają krew do rozkurczonych i zwiotczałych komór. Pomiędzy przedsionkami i komorami są zastawki, które pozwalają na przepływ krwi tylko w jednym kierunku. Najczęściej spotykane wady wrodzone serca powodują jego przeciążenie objętościowe i ciśnieniowe.
PRZETRWAŁY PRZEWÓD TĘTNICZY
To najczęstsza wada wrodzona serca u psa. W życiu płodowym przewód tętniczy łączy tętnicę płucną
Jest podzielone podłużną przegrodą na dwie części, z których każda dzieli się na przedsionek i komorę. Od komór odchodzą tętnice, a do przedsionków wpadają żyły. <br>Schemat budowy serca<br>Skurcz komór pędzi krew do tętnic, gdy tymczasem przedsionki będące w stanie rozkurczu wypełniają się krwią z żył. Następuje skurcz przedsionków, które przepychają krew do rozkurczonych i zwiotczałych komór. Pomiędzy przedsionkami i komorami są zastawki, które pozwalają na przepływ krwi tylko w jednym kierunku. Najczęściej spotykane wady wrodzone serca powodują jego przeciążenie objętościowe i ciśnieniowe.<br>&lt;tit&gt;PRZETRWAŁY PRZEWÓD TĘTNICZY&lt;/&gt;<br>To najczęstsza wada wrodzona serca u psa. W życiu płodowym przewód tętniczy łączy tętnicę płucną
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego