Typ tekstu: Książka
Autor: Jedliński Krzysztof i inni
Tytuł: Trening interpersonalny
Rok: 1997
umożliwia naturalny (nie ingerowany) proces, dający uczestnikom możliwość pracy we własnym rytmie i "na swojej fali".

Wcześniej drażniące zachowanie któregoś z członków powodowało frustracje, ponieważ to trener "powinien coś zrobić" (a nie robił); teraz ("skoro to od nas zależy") uczestnicy sami znajdują skuteczne rozwiązanie.

Zmienia się także funkcja momentów zabawowych; przestają one być sposobem na "zabicie czasu", stają się zaś okresem odprężenia i radości, i stanowią odpowiedź na grupowe zapotrzebowanie.

ROZDZIAŁ ÓSMY

Opisy rozwoju grup

Prezentowane niżej zapisy zostały sporządzone na podstawie dokonywanych w trakcie sesji protokołów. Każdy z nich jest poprzedzony spisem "dramatis personae". Imiona uczestników zmieniono.

Po każdym zapisie
umożliwia naturalny (nie ingerowany) proces, dający uczestnikom możliwość pracy we własnym rytmie i "na swojej fali".<br><br>Wcześniej drażniące zachowanie któregoś z członków powodowało frustracje, ponieważ to trener "powinien coś zrobić" (a nie robił); teraz ("skoro to od nas zależy") uczestnicy sami znajdują skuteczne rozwiązanie.<br><br>Zmienia się także funkcja momentów zabawowych; przestają one być sposobem na "zabicie czasu", stają się zaś okresem odprężenia i radości, i stanowią odpowiedź na grupowe zapotrzebowanie.<br><br>&lt;tit&gt;ROZDZIAŁ ÓSMY<br><br>Opisy rozwoju grup&lt;/&gt;<br><br>Prezentowane niżej zapisy zostały sporządzone na podstawie dokonywanych w trakcie sesji protokołów. Każdy z nich jest poprzedzony spisem "dramatis personae". Imiona uczestników zmieniono.<br><br>Po każdym zapisie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego