Typ tekstu: Książka
Autor: Jarosz Maria
Tytuł: Samobójstwa
Rok: 1997
i nieprzewidywalne niż te, do jakich przywykli.

Przynależność do środowiska wiejskiego lub miejskiego nie wyczerpuje sprawy. Empiryczne badania społeczne wskazują bowiem, że chodzi tu nie tylko o charakter, ale i o wielkość miejscowości. Przypomnijmy, że samobójstwom przypisywano z reguły cechę nie tylko "miejskości", ale zgoła "wielkomiejskości".

Tymczasem jak wykazują prowadzone przeze mnie analizy, środowiska wielkomiejskie coraz rzadziej, a małomiasteczkowe coraz częściej zaczęły rejestrować wysokie wskaźniki śmierci samobójczej.

W latach dziewięćdziesiątych zjawisko to wyraźnie się krystalizuje: wskaźniki samobójstw stają się relatywnie częstsze w małych niż w dużych miastach.

Tendencja nasilania się zachowań autoagresywnych w małych i średnich miastach i ich obniżania się w
i nieprzewidywalne niż te, do jakich przywykli.<br><br> Przynależność do środowiska wiejskiego lub miejskiego nie wyczerpuje sprawy. Empiryczne badania społeczne wskazują bowiem, że chodzi tu nie tylko o charakter, ale i o wielkość miejscowości. Przypomnijmy, że samobójstwom przypisywano z reguły cechę nie tylko "miejskości", ale zgoła "wielkomiejskości".<br><br> Tymczasem jak wykazują prowadzone przeze mnie analizy, środowiska wielkomiejskie coraz rzadziej, a małomiasteczkowe coraz częściej zaczęły rejestrować wysokie wskaźniki śmierci samobójczej.<br><br> W latach dziewięćdziesiątych zjawisko to wyraźnie się krystalizuje: wskaźniki samobójstw stają się relatywnie częstsze w małych niż w dużych miastach.<br><br>Tendencja nasilania się zachowań autoagresywnych w małych i średnich miastach i ich obniżania się w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego