Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Magazyn Polski
Nr: 5
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1979
sól; futra zwierzęce i nawet... muszelki. Jako ciekawostkę warto odnotować fakt, że u pewnych plemion arabskich żelazo było dziesięć razy droższe od złota, natomiast w Chinach i w Japonii aż do XVIII w. złoto było aż trzynaście razy tańsze od srebra.
Wieki średnie przyniosły stopniowy odwrót od niemetalowych form pieniądza, przy czym podstawowe znaczenie miało wówczas srebro. Później złoto i srebro koegzystuje ze sobą, zaś od wieku XV-XVI rozpoczyna się stopniowe wypieranie srebra.
Wiek XIX oraz okres do wybuchu I wojny światowej stanowiły apogeum monetarnych funkcji złota; nigdy wcześniej ani też później jego rola nie była większa.
Ob czasu pojawienia się
sól; futra zwierzęce i nawet... muszelki. Jako ciekawostkę warto odnotować fakt, że u pewnych plemion arabskich żelazo było dziesięć razy droższe od złota, natomiast w Chinach i w Japonii aż do XVIII w. złoto było aż trzynaście razy tańsze od srebra.&lt;/intro&gt; <br>Wieki średnie przyniosły stopniowy odwrót od niemetalowych form pieniądza, przy czym podstawowe znaczenie miało wówczas srebro. Później złoto i srebro koegzystuje ze sobą, zaś od wieku XV-XVI rozpoczyna się stopniowe wypieranie srebra. <br>Wiek XIX oraz okres do wybuchu I wojny światowej stanowiły apogeum monetarnych funkcji złota; nigdy wcześniej ani też później jego rola nie była większa. <br>Ob czasu pojawienia się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego