Typ tekstu: Książka
Autor: Dudczak Andrzej
Tytuł: Koparki. Teoria i projektowanie
Rok: 2000
analiza trajektorii fazowych Bf(). Przedstawione na rys. 8.27 trajektorie uzyskane w fazie po zatrzymaniu wysięgnika, podobnie jak trajektorie uzyskane w fazie jego opuszczania (rys. 8.24), mają kształt zapętlonej spirali zmierzającej do ogniska. Zaostrzenie jednej pętli trajektorii fazowej wskazuje na chwilowe oderwanie podpory od podłoża.
Omówione rezultaty symulacji otrzymano przy założeniu, że masa urobku w łyżce odpowiada obciążeniu granicznemu. Jest ono, według Polskiej Normy, półtorakrotnie większe od obciążenia nominalnego. W takich warunkach obciążenia koparki, nawet przy znacznej prędkości wysięgnika w fazie opuszczania, nie można doprowadzić do trwałego zakłócenia równowagi badanej maszyny.
Na rysunku 8.28 są przedstawione trajektorie fazowe Bf(), uzyskane
analiza trajektorii fazowych Bf(). Przedstawione na rys. 8.27 trajektorie uzyskane w fazie po zatrzymaniu wysięgnika, podobnie jak trajektorie uzyskane w fazie jego opuszczania (rys. 8.24), mają kształt zapętlonej spirali zmierzającej do ogniska. Zaostrzenie jednej pętli trajektorii fazowej wskazuje na chwilowe oderwanie podpory od podłoża.<br>Omówione rezultaty symulacji otrzymano przy założeniu, że masa urobku w łyżce odpowiada obciążeniu granicznemu. Jest ono, według Polskiej Normy, półtorakrotnie większe od obciążenia nominalnego. W takich warunkach obciążenia koparki, nawet przy znacznej prędkości wysięgnika w fazie opuszczania, nie można doprowadzić do trwałego zakłócenia równowagi badanej maszyny.<br>Na rysunku 8.28 są przedstawione trajektorie fazowe Bf(), uzyskane
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego