Typ tekstu: Książka
Tytuł: Alkohol a społeczeństwo. Postawy i zachowania Polaków wobec alkoholu i problemów alkoholowych
Rok: 2004
które mają na celu kontrolę picia w sposób ryzykowny (Giesbrecht & Greenfield, 1999; Room i in., 1995; Schmid i in., 1990)
Badanie Latimera i współpracowników (2001), które uwzględniało wiele aspektów polityki kontroli podaży pokazało, że różne grupy respondentów popierają poszczególne działania w ramach kontroli nad alkoholem. Okazało się, że starsi respondenci przychylnie odnosili się do restrykcji wymierzonych przeciw piciu alkoholu w miejscach publicznych. Z kolei młodsi popierali zwiększenie podatków alkoholowych. Osoby z wyższym wykształceniem wyrażały poparcie dla kontroli marketingu, a osoby z niższym wykształceniem były bardziej skłaniały się ku zwiększaniu podatków i ograniczeniu konsumpcji alkoholu w miejscach publicznych.
Zestawienie wyników polskich badań
które mają na celu kontrolę picia w sposób ryzykowny (Giesbrecht &amp; Greenfield, 1999; Room i in., 1995; Schmid i in., 1990)<br> Badanie Latimera i współpracowników (2001), które uwzględniało wiele aspektów polityki kontroli podaży pokazało, że różne grupy respondentów popierają poszczególne działania w ramach kontroli nad alkoholem. Okazało się, że starsi respondenci przychylnie odnosili się do restrykcji wymierzonych przeciw piciu alkoholu w miejscach publicznych. Z kolei młodsi popierali zwiększenie podatków alkoholowych. Osoby z wyższym wykształceniem wyrażały poparcie dla kontroli marketingu, a osoby z niższym wykształceniem były bardziej skłaniały się ku zwiększaniu podatków i ograniczeniu konsumpcji alkoholu w miejscach publicznych.<br>Zestawienie wyników polskich badań
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego