Typ tekstu: Książka
Autor: Machulski Juliusz, Wereśniak Piotr, Zatorski Ryszard
Tytuł: Kiler
Rok: 1998
Dzień

Ewa wychodzi z windy na swoim piętrze. Czuje się trochę niepewnie. Rzuca okiem w dół i w górę schodów. Nasłuchuje. Rusza do drzwi i wkłada klucz do zamka. Otwiera go. Wtedy z górnego półpiętra zbiega jakaś zakapturzona postać. Zanim Ewa zdąży krzyknąć, męska ręka zasłania jej usta. Zakapturzona postać przyciska Ewę do drzwi.

POSTAĆ
Cicho, wariatko! To ja!

EWA
Co za "ja"?

POSTAĆ
Kiler!

Wtedy dopiero Ewa dostaje furii. Gryzie napastnika w rękę i zaczyna się drzeć. Kiler krzyczy z bólu. Mimo to drugą ręką knebluje Ewę, wpycha ją do środka mieszkania.

KILER
Nie poznajesz mnie? To ja, Jurek Kiler
Dzień<br><br>Ewa wychodzi z windy na swoim piętrze. Czuje się trochę niepewnie. Rzuca okiem w dół i w górę schodów. Nasłuchuje. Rusza do drzwi i wkłada klucz do zamka. Otwiera go. Wtedy z górnego półpiętra zbiega jakaś zakapturzona postać. Zanim Ewa zdąży krzyknąć, męska ręka zasłania jej usta. Zakapturzona postać przyciska Ewę do drzwi.<br><br>POSTAĆ<br>Cicho, wariatko! To ja!<br><br>EWA<br>Co za "ja"?<br><br>POSTAĆ<br>Kiler!<br><br>Wtedy dopiero Ewa dostaje furii. Gryzie napastnika w rękę i zaczyna się drzeć. Kiler krzyczy z bólu. Mimo to drugą ręką knebluje Ewę, wpycha ją do środka mieszkania.<br><br>KILER<br>Nie poznajesz mnie? To ja, Jurek Kiler
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego