Typ tekstu: Książka
Autor: Kasperczyk Tadeusz,
Fenczyn Jan
Tytuł: Podręcznik odnowy psychosomatycznej
Rok: 1996
działającej z zewnątrz, ale także różnego rodzaju autosugestii.
Sugestywność jako zjawisko jest efektem oddziaływania afektów na system psychosomatyczny za pośrednictwem relacji interpersonalnych.
Czynnikiem aktywnym jest pozbawione elementów racjonalno-krytycznych, współbrzmienie, swoisty rezonans emocjonalny. Specjaliści mówią o trzech stadiach zjawiska: akceptacji, sugestii i efektu. Eksponuje się sugestię jako bodziec, który jest przyjmowany lub odrzucany w zależności od poziomu sugestywności, co z kolei uwidacznia się w uzyskiwanym efekcie.
Placebo, wg definicji Shapiro , jest terapeutyczną procedurą lub jej komponentą, zastosowaną dla uzyskania efektu wywołania czy zredukowania symptomu, choroby lub zespołu, choć samo w sobie nie przedstawia specyficznej aktywności leczniczej.
Placebo występuje w dwojakiej sytuacji
działającej z zewnątrz, ale także różnego rodzaju autosugestii.<br>Sugestywność jako zjawisko jest efektem oddziaływania afektów na system psychosomatyczny za pośrednictwem relacji interpersonalnych.<br>Czynnikiem aktywnym jest pozbawione elementów racjonalno-krytycznych, współbrzmienie, swoisty rezonans emocjonalny. Specjaliści mówią o trzech stadiach zjawiska: akceptacji, sugestii i efektu. Eksponuje się sugestię jako bodziec, który jest przyjmowany lub odrzucany w zależności od poziomu sugestywności, co z kolei uwidacznia się w uzyskiwanym efekcie.<br>Placebo, wg definicji &lt;name type="person"&gt;Shapiro&lt;/&gt; , jest terapeutyczną procedurą lub jej komponentą, zastosowaną dla uzyskania efektu wywołania czy zredukowania symptomu, choroby lub zespołu, choć samo w sobie nie przedstawia specyficznej aktywności leczniczej.<br>Placebo występuje w dwojakiej sytuacji
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego