Typ tekstu: Książka
Autor: Jarosz Maria
Tytuł: Samobójstwa
Rok: 1997
w śmierć jest zatem sposobem uchronienia się od najcięższych ciosów życia. Katon, Epiktet, Marek Aureliusz są również rzecznikami tej samej tolerancyjnej postawy wobec decyzji samobójczych. Epiktet głosi ((...)).

Poglądy te znalazły pewne odzwierciedlenie w prawodawstwie rzymskim, które nie formułuje ogólnego zakazu samobójstwa regulując tę kwestię tylko w okolicznościach wyjątkowych. Dotyczy to przykładowo żołnierzy, których zachowania samobójcze uważano za dezercję oraz przestępców, których majątek ulegał pośmiertnie konfiskacie.

Za czasów Tyberiusza śmierć z wyboru była alternatywnym wyjściem dla skazańców, którzy w przeciwieństwie do tych, na których dokonywano egzekucji, mieli prawo do pogrzebu oraz spisania testamentu honorowanego przez prawo.

Pierwsi chrześcijanie mieli do śmierci - także
w śmierć jest zatem sposobem uchronienia się od najcięższych ciosów życia. Katon, Epiktet, Marek Aureliusz są również rzecznikami tej samej tolerancyjnej postawy wobec decyzji samobójczych. Epiktet głosi ((...)).<br><br>Poglądy te znalazły pewne odzwierciedlenie w prawodawstwie rzymskim, które nie formułuje ogólnego zakazu samobójstwa regulując tę kwestię tylko w okolicznościach wyjątkowych. Dotyczy to przykładowo żołnierzy, których zachowania samobójcze uważano za dezercję oraz przestępców, których majątek ulegał pośmiertnie konfiskacie.<br><br>Za czasów Tyberiusza śmierć z wyboru była alternatywnym wyjściem dla skazańców, którzy w przeciwieństwie do tych, na których dokonywano egzekucji, mieli prawo do pogrzebu oraz spisania testamentu honorowanego przez prawo.<br><br>Pierwsi chrześcijanie mieli do śmierci - także
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego