Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 03.13
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
kilkadziesiąt stowarzyszeń i ruchów katolickich.
- Obecność przedstawicieli tak wielu ruchów na zjeździe jest dowodem na to, że Kościół nigdy nie będzie przestarzały - powiedział arcybiskup Henryk Muszyński, gospodarz spotkania.
Chiara Lubich zauważyła, że sposobem na przezwyciężenie problemów Europy może być duchowość jedności, którą proponuje ruch Focolare. Jednoczenie się państw europejskich natomiast przynagla także Kościoły do jedności.
Wieczorem ulicami Gniezna tysiące osób ze świecami w dłoniach przeszło w pierwszej w Europie ekumenicznej procesji Drogi Krzyżowej. Prowadzili ją przedstawiciele dziewięciu Kościołów chrześcijańskich w Polsce: ośmiu należących do Polskiej Rady Ekumenicznej oraz Kościoła rzymskokatolickiego.
- Europa potrzebuje znaków świadectwa o aktualnej obecności chrześcijan w życiu codziennym
kilkadziesiąt stowarzyszeń i ruchów katolickich.<br>&lt;q&gt;- Obecność przedstawicieli tak wielu ruchów na zjeździe jest dowodem na to, że &lt;name type="org"&gt;Kościół&lt;/&gt; nigdy nie będzie przestarzały&lt;/&gt; - powiedział arcybiskup &lt;name type="person"&gt;Henryk Muszyński&lt;/&gt;, gospodarz spotkania.<br>&lt;name type="person"&gt;Chiara Lubich&lt;/&gt; zauważyła, że sposobem na przezwyciężenie problemów &lt;name type="place"&gt;Europy&lt;/&gt; może być duchowość jedności, którą proponuje ruch &lt;name type="org"&gt;Focolare&lt;/&gt;. Jednoczenie się państw europejskich natomiast przynagla także &lt;name type="org"&gt;Kościoły&lt;/&gt; do jedności.<br>Wieczorem ulicami &lt;name type="place"&gt;Gniezna&lt;/&gt; tysiące osób ze świecami w dłoniach przeszło w pierwszej w &lt;name type="place"&gt;Europie&lt;/&gt; ekumenicznej procesji Drogi Krzyżowej. Prowadzili ją przedstawiciele dziewięciu &lt;name type="org"&gt;Kościołów chrześcijańskich&lt;/&gt; w &lt;name type="place"&gt;Polsce&lt;/&gt;: ośmiu należących do &lt;name type="org"&gt;Polskiej Rady Ekumenicznej&lt;/&gt; oraz &lt;name type="org"&gt;Kościoła rzymskokatolickiego&lt;/&gt;.<br>&lt;q&gt;- &lt;name type="place"&gt;Europa&lt;/&gt; potrzebuje znaków świadectwa o aktualnej obecności chrześcijan w życiu codziennym
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego