Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Bolesławskie Zeszyty Historyczne
Nr: 6
Miejsce wydania: Bolesław
Rok: 1997
rok 120 rocznicy urodzin artystki-malarki zaowocuje akcentami pamięci, popularyzacji jej twórczości, a może nawet ukazaniem się albumu obrazów Marii Płonowskiej.

Maria Płonowska - "Malarcia"

Zapewnie nie każda publikacja z serii: "Bolesławskich Zeszytów Historycznych" swe odniesienie znajdzie na parafialnych cmentarzach w Bolesławiu.
Wiem natomiast, że gdy przeczytałem Zeszyt Nr 1, dla przypomnienia: - opracowany przez Józefa Liszkę i noszący tytuł "Koleje losu Aptekarza z Krążku" i ja postanowiłem napisać kolejną publikację. A bohaterką jej uczyniłem spoczywającą na jednym z tutejszych cmentarzy - Marię Płonowską.
Jest taki grób - niepozorny, niczym szczególnym się nie wyróżniający. Zwykły grób przykryty betonową płytą. Może tylko tym, co nie tak
rok 120 rocznicy urodzin artystki-malarki zaowocuje akcentami pamięci, popularyzacji jej twórczości, a może nawet ukazaniem się albumu obrazów Marii Płonowskiej.<br><br>&lt;tit&gt;Maria Płonowska - "Malarcia"&lt;/&gt;<br><br>Zapewnie nie każda publikacja z serii: "Bolesławskich Zeszytów Historycznych" swe odniesienie znajdzie na parafialnych cmentarzach w Bolesławiu.<br>Wiem natomiast, że gdy przeczytałem Zeszyt Nr 1, dla przypomnienia: - opracowany przez Józefa Liszkę i noszący tytuł "Koleje losu Aptekarza z Krążku" i ja postanowiłem napisać kolejną publikację. A bohaterką jej uczyniłem spoczywającą na jednym z tutejszych cmentarzy - Marię Płonowską.<br>Jest taki grób - niepozorny, niczym szczególnym się nie wyróżniający. Zwykły grób przykryty betonową płytą. Może tylko tym, co nie tak
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego