Typ tekstu: Książka
Autor: Choiński Adam
Tytuł: Jeziora kuli ziemskiej
Rok: 2000
wód tego ostatniego (Lencewicz 1954).
Tendencje dotyczące zmian zasobów wodnych jezior w dłuższym czasie można zobrazować najlepiej na tle globalnych zmian zasobów wód.
Przedstawiona w tabeli 21 tendencja jest jednoznaczna -- następuje ewidentne zmniejszanie zasobów wód na obszarze lądowym kuli ziemskiej, przy czym ubytek zasobów wód jeziornych jest w przybliżeniu równy przyrostowi zasobów w zbiornikach retencyjnych. Zmiany objętości wód jeziornych o 4790 km3 są porównywalne do kubatury jednego z największych na świecie jezior -- Michigan. Można więc powiedzieć, że zaledwie w ciągu kilkudziesięciu lat wskutek zmian (głównie klimatycznych) w skali globu zanikło jezioro tej wielkości.

13
Bilans wodny

Między ilością wody, która dopływa
wód tego ostatniego (Lencewicz 1954).<br>Tendencje dotyczące zmian zasobów wodnych jezior w dłuższym czasie można zobrazować najlepiej na tle globalnych zmian zasobów wód.<br>Przedstawiona w tabeli 21 tendencja jest jednoznaczna -- następuje ewidentne zmniejszanie zasobów wód na obszarze lądowym kuli ziemskiej, przy czym ubytek zasobów wód jeziornych jest w przybliżeniu równy przyrostowi zasobów w zbiornikach retencyjnych. Zmiany objętości wód jeziornych o 4790 km&lt;hi rend="upper"&gt;3&lt;/&gt; są porównywalne do kubatury jednego z największych na świecie jezior -- Michigan. Można więc powiedzieć, że zaledwie w ciągu kilkudziesięciu lat wskutek zmian (głównie klimatycznych) w skali globu zanikło jezioro tej wielkości.<br><br>&lt;tit&gt;13<br>Bilans wodny&lt;/&gt;<br><br>Między ilością wody, która dopływa
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego