Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kwietnik
Nr: 7
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1995
i sitowie. Ponieważ lubią one stać w wodzie, można je wysadzać do szklanych pojemników bez otworu w dnie, koniecznego przy tradycyjnej uprawie większości roślin doniczkowych.
Wiele gatunków, które wymagają warunków szklarniowych i dlatego zwykle źle rosną w mieszkaniach, można z powodzeniem uprawiać w łazience (na przykład cissus różnobarwny i scindapsus pstry - pnącza o wyjątkowo pięknych liściach). Trzeba jednak pamiętać, że im dalej od okna, tym mniej światła dociera do roślin. Dlatego w głębi pomieszczenia należy ustawiać tylko rośliny cieniolubne (skrzydłokwiat, filodendron, syngonium). W zimie, kiedy dni są krótsze, wszystkie doniczki lepiej postawić w pobliżu okna.
Łazienka może pełnić także funkcję kliniki
i sitowie. Ponieważ lubią one stać w wodzie, można je wysadzać do szklanych pojemników bez otworu w dnie, koniecznego przy tradycyjnej uprawie większości roślin doniczkowych.<br>Wiele gatunków, które wymagają warunków szklarniowych i dlatego zwykle źle rosną w mieszkaniach, można z powodzeniem uprawiać w łazience (na przykład cissus różnobarwny i scindapsus pstry - pnącza o wyjątkowo pięknych liściach). Trzeba jednak pamiętać, że im dalej od okna, tym mniej światła dociera do roślin. Dlatego w głębi pomieszczenia należy ustawiać tylko rośliny cieniolubne (skrzydłokwiat, filodendron, syngonium). W zimie, kiedy dni są krótsze, wszystkie doniczki lepiej postawić w pobliżu okna.<br>Łazienka może pełnić także funkcję kliniki
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego