Typ tekstu: Książka
Autor: Przybylski Jerzy
Tytuł: Marynarze w walce o niepodległość Polski (1918-1920)
Rok: 1999
Piny i Prypeci. W podobny sposób przebiegało też współdziałanie flotylli z pododdziałami poszczególnych pułków 9 DP. Zapewniało ono jednostkom wykonanie stawianych im zadań oraz tworzyło i umacniało przekonanie wyższych dowództw wojskowych do celowości dalszego rozwoju flotyll rzecznych w Polsce.
Działanie oddziału bojowego Flotylli Pińskiej w akcji na Łomacze wysoko ocenił pułkownik (od 1 maja 1920 r. gen. ppor. - przyp. J.P.) Wł. Sikorski, który w wydanym po zakończeniu walki rozkazie napisał: " Poza wymienionymi oddziałami odznaczyła się Flotylla Pińska sforsowaniem Tulgowicz i Łomaczy. Wszystkim wyszczególnionym oddziałom składam za te walki żołnierską podziękę".
Po akcji na Łomacze i Tulgowicze motorówki bojowe flotylli zatrzymano
Piny i Prypeci. W podobny sposób przebiegało też współdziałanie flotylli z pododdziałami poszczególnych pułków 9 DP. Zapewniało ono jednostkom wykonanie stawianych im zadań oraz tworzyło i umacniało przekonanie wyższych dowództw wojskowych do celowości dalszego rozwoju flotyll rzecznych w Polsce.<br>Działanie oddziału bojowego Flotylli Pińskiej w akcji na Łomacze wysoko ocenił pułkownik (od 1 maja 1920 r. gen. ppor. - przyp. J.P.) Wł. Sikorski, który w wydanym po zakończeniu walki rozkazie napisał: &lt;q&gt;"&lt;gap&gt; Poza wymienionymi oddziałami odznaczyła się Flotylla Pińska sforsowaniem Tulgowicz i Łomaczy. Wszystkim wyszczególnionym oddziałom składam za te walki żołnierską podziękę"&lt;/&gt;.<br>Po akcji na Łomacze i Tulgowicze motorówki bojowe flotylli zatrzymano
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego