Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 22
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
Górnej, odłożył - na razie? - na bok sprawy krajowe i zajął się ostatnio problematyką międzynarodową, czyniąc obiektem swoich, nieco chaotycznych dywagacji konflikt Serbia - NATO ("TP" nr 15/99 - "Zgorszenie" oraz nr 19/99 - "NATO-wska menedżeria". Po uważnej lekturze publikacji p. Świetlika, dotyczących tego tematu nie mogę nie zadać sobie dwóch pytań:
1. Dlaczego ich autor zabiera głos w sprawach, których roztrząsanie wymaga posiadania sporego zasobu wiedzy z zakresu najnowszej historii powszechnej (a już w każdym razie historii Europy i Polski), skoro wiedzy takiej po prostu nie posiada?
2. Co autor pragnie osiągnąć, decydując się na demonstracyjne publikowanie swoich wyraźnie antyNATO-wskich
Górnej, odłożył - na razie? - na bok sprawy krajowe i zajął się ostatnio problematyką międzynarodową, czyniąc obiektem swoich, nieco chaotycznych dywagacji konflikt Serbia - NATO ("TP" nr 15/99 - "Zgorszenie" oraz nr 19/99 - "&lt;orig&gt;NATO-wska menedżeria&lt;/&gt;". Po uważnej lekturze publikacji p. Świetlika, dotyczących tego tematu nie mogę nie zadać sobie dwóch pytań:<br>1. Dlaczego ich autor zabiera głos w sprawach, których roztrząsanie wymaga posiadania sporego zasobu wiedzy z zakresu najnowszej historii powszechnej (a już w każdym razie historii Europy i Polski), skoro wiedzy takiej po prostu nie posiada?<br>2. Co autor pragnie osiągnąć, decydując się na demonstracyjne publikowanie swoich wyraźnie &lt;orig&gt;antyNATO-wskich
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego