Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 02.26
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
Hannibal Lecter, ekscentryczny psychiatra i kanibal o wyrafinowanych upodobaniach kulinarnych po raz pierwszy pojawił się na ekranie w filmie Michaela Manna "Łowca" ("Manhunter"). Wówczas w postać jego wcielił się Brian Cox.
Lecter stał się symbolem współczesnego kina w kreacji Anthony'ego Hopkinsa w obsypanym Oscarami "Milczeniu owiec" Jonathana Demme'a.
W 2001 r. Hannibal wrócił na ekrany w jednym z najbardziej oczekiwanych tegorocznych filmów, w reżyserii Ridleya Scotta ("Obcy - ósmy pasażer Nostromo", "Łowca androidów", "Thelma i Louise", "Gladiator").
Sukces "Hannibala" jest raczej nietypowy dla filmu opatrzonego ograniczeniem dla widzów od lat 18. Miliony kinomanów "walą" do kin, mimo że zdarza się, iż niektórzy
Hannibal Lecter, ekscentryczny psychiatra i kanibal o wyrafinowanych upodobaniach kulinarnych po raz pierwszy pojawił się na ekranie w filmie Michaela Manna "Łowca" ("Manhunter"). Wówczas w postać jego wcielił się Brian Cox.<br>Lecter stał się symbolem współczesnego kina w kreacji Anthony'ego Hopkinsa w obsypanym Oscarami "Milczeniu owiec" Jonathana Demme'a.<br>W 2001 r. Hannibal wrócił na ekrany w jednym z najbardziej oczekiwanych tegorocznych filmów, w reżyserii Ridleya Scotta ("Obcy - ósmy pasażer Nostromo", "Łowca androidów", "Thelma i Louise", "Gladiator").<br>Sukces "Hannibala" jest raczej nietypowy dla filmu opatrzonego ograniczeniem dla widzów od lat 18. Miliony kinomanów "walą" do kin, mimo że zdarza się, iż niektórzy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego