Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kwietnik
Nr: 5
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1995
o 3-4 tygodnie.
Pędy starszych egzemplarzy możemy skrócić o połowę, a nawet część z nich wyciąć (dzięki temu odmłodzimy rośliny). Fuksje po cięciu powinny mieć taki pokrój, aby do wszystkich liści docierała dostateczna ilość światła.

Formy pienne
Fuksje w postaci drzewek, uprawiane w dużych pojemnikach, można ustawiać na tarasach, rabatach, czy też wzdłuż ścieżek w ogrodach.

Przygotowanie formy piennej dzieli się na dwa etapy.
1. Wyprowadzanie pnia. Do tego celu nadają się odmiany silnie rosnące o wzniesionym pokroju. Po posadzeniu rośliny w doniczce nie obrywamy wierzchołka sadzonki, natomiast systematycznie usuwamy wszystkie pędy boczne. Pień prowadzimy przy podporze.
2. Formowanie korony
o 3-4 tygodnie.<br>Pędy starszych egzemplarzy możemy skrócić o połowę, a nawet część z nich wyciąć (dzięki temu odmłodzimy rośliny). Fuksje po cięciu powinny mieć taki pokrój, aby do wszystkich liści docierała dostateczna ilość światła.<br><br>&lt;tit1&gt;Formy pienne&lt;/tit1&gt;<br>Fuksje w postaci drzewek, uprawiane w dużych pojemnikach, można ustawiać na tarasach, rabatach, czy też wzdłuż ścieżek w ogrodach.<br><br>Przygotowanie formy piennej dzieli się na dwa etapy.<br>1. Wyprowadzanie pnia. Do tego celu nadają się odmiany silnie rosnące o wzniesionym pokroju. Po posadzeniu rośliny w doniczce nie obrywamy wierzchołka sadzonki, natomiast systematycznie usuwamy wszystkie pędy boczne. Pień prowadzimy przy podporze.<br>2. Formowanie korony
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego