Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kwietnik
Nr: 7
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1995
600 zł (5-6 mln zł).
Ławka sosnowa z podstawą ze stalowych listew. Cena: około 90 zł (900 tys. zł).
Drewniana, malowana ława.
Cena: około 250 zł (2,5 mln zł).
Ławki parkowe wykonywano dawniej głównie z kamienia i drewna. W niektórych parkach można było zobaczyć także ławy ziemne - jakby rabaty o podwyższonych ścianach, umocnionych palikami, z siedziskiem umieszczonym pośród kwiatów; z boku stały podpórki, po których wiły się pnącza.
Ławki stylizowane na przedwojenne są dość kosztowne. Mają bardzo mocny stelaż, wykonany z żeliwa. Po pewnym czasie - w zależności od gatunku drewna i sposobu jego konserwacji - zniszczeniu ulegają tylko deski.
Stosunkowo
600 zł (5-6 mln zł).<br>Ławka sosnowa z podstawą ze stalowych listew. Cena: około 90 zł (900 tys. zł).<br>Drewniana, malowana ława.<br>Cena: około 250 zł (2,5 mln zł).<br>Ławki parkowe wykonywano dawniej głównie z kamienia i drewna. W niektórych parkach można było zobaczyć także ławy ziemne - jakby rabaty o podwyższonych ścianach, umocnionych palikami, z siedziskiem umieszczonym pośród kwiatów; z boku stały podpórki, po których wiły się pnącza.<br>Ławki stylizowane na przedwojenne są dość kosztowne. Mają bardzo mocny stelaż, wykonany z żeliwa. Po pewnym czasie - w zależności od gatunku drewna i sposobu jego konserwacji - zniszczeniu ulegają tylko deski.<br>Stosunkowo
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego