Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Wojsk Lądowych
Nr: 4 (34)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1962
Z zestawienia projektów racjonalizatorskich wynika, że spośród 18 zgłoszonych w roku 1960 projektów CKWiR przyjęła 10, natomiast w roku 1961 zgłoszono 87 projektów, z których 24 zostały przyjęte - cztery z tych prac były wysoko ocenione przez CKWiR.
W konkursie zgłosiło swój udział 245 uczestników, z których 24 przysłało 64 projekty racjonalizatorskie. 4 z tych projektów zostały wytypowane do rozpowszechnienia. Należą do nich:
- wytłaczarka do gumy projektu kpt. inż. Witolda Nawrockiego;
- hamulec nożny tokarki TiTC-175 pomysłu kpt. Gerarda Kiszki;
- makieta pompy wtryskowej i wtryskiwacza pomysłu mjr. Romana Koniecznego;
- stetoskop elektryczny pomysłu mjr Zdzisława Gałązki.
Trzy inne projekty muszą być jeszcze poddane
Z zestawienia projektów racjonalizatorskich wynika, że spośród 18 zgłoszonych w roku 1960 projektów CKWiR przyjęła 10, natomiast w roku 1961 zgłoszono 87 projektów, z których 24 zostały przyjęte - cztery z tych prac były wysoko ocenione przez CKWiR.<br>W konkursie zgłosiło swój udział 245 uczestników, z których 24 przysłało 64 projekty racjonalizatorskie. 4 z tych projektów zostały wytypowane do rozpowszechnienia. Należą do nich:<br>- wytłaczarka do gumy projektu kpt. inż. Witolda Nawrockiego; <br>- hamulec nożny tokarki TiTC-175 pomysłu kpt. Gerarda Kiszki;<br>- makieta pompy wtryskowej i wtryskiwacza pomysłu mjr. Romana Koniecznego;<br>- stetoskop elektryczny pomysłu mjr Zdzisława Gałązki.<br>Trzy inne projekty muszą być jeszcze poddane
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego