Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Ozon
Nr: 4
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
domem był czysty. Mogą się kłócić, mogą toczyć wojny, ale nie mogą być sobie obcy. Kolejny szczebel, na którym tworzy się społeczeństwo, to przedsiębiorstwo. Uważam, że przyszłość Polski zależy od tego, czy mała firma w małej miejscowości będzie walczyć o to, jak dać łapówkę i dostać zlecenie od urzędu, czy raczej zorganizuje się z innymi przedsiębiorstwami, żeby w urzędzie nikt nie brał łapówek. W sferze publicznej społeczeństwo powstaje oczywiście na najniższym szczeblu administracji - w gminie. Bo społeczeństwa nie można zbudować od góry.
Trochę tych prospołecznych ruchów można jednak zaobserwować. Rośnie liczba organizacji pozarządowych, rodzice zakładają szkoły społeczne i przedszkola.

- Bardziej ciekawi
domem był czysty. Mogą się kłócić, mogą toczyć wojny, ale nie mogą być sobie obcy. Kolejny szczebel, na którym tworzy się społeczeństwo, to przedsiębiorstwo. Uważam, że przyszłość Polski zależy od tego, czy mała firma w małej miejscowości będzie walczyć o to, jak dać łapówkę i dostać zlecenie od urzędu, czy raczej zorganizuje się z innymi przedsiębiorstwami, żeby w urzędzie nikt nie brał łapówek. W sferze publicznej społeczeństwo powstaje oczywiście na najniższym szczeblu administracji - w gminie. Bo społeczeństwa nie można zbudować od góry. &lt;/&gt;<br>&lt;who5&gt;Trochę tych prospołecznych ruchów można jednak zaobserwować. Rośnie liczba organizacji pozarządowych, rodzice zakładają szkoły społeczne i przedszkola. &lt;/&gt;<br><br>&lt;who6&gt;- Bardziej ciekawi
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego