Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 27
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
lipca - na rozegranie zawodów automobilowych. Cztery lata później impreza - zwana wówczas Ogólnopolskim Rajdem Samochodowym - znalazła się w kalendarzu FIA.
Na przestrzeni lat organizacją Rajdu Polski zajmowały się różne automobilkluby. Początkowo patronował mu Automobilklub Krakowski. Później wpisano go do kalendarza imprez międzynarodowych jako eliminację mistrzostw Europy. A był taki okres, że rajd zaczynał się i kończył w Zakopanem. Potem przez pewien czas Rajd Polski organizowany był przez Wrocław. Przeniesiono go z Krakowa na Dolny Śląsk ze względu na groźny wypadek z udziałem Sobiesława Zasady, który zderzył się z samochodem prowadzonym "pod prąd" przez jednego z sędziów. Obwiniono za to organizatorów.
Już wtedy
lipca - na rozegranie zawodów automobilowych. Cztery lata później impreza - zwana wówczas Ogólnopolskim Rajdem Samochodowym - znalazła się w kalendarzu FIA.<br>Na przestrzeni lat organizacją Rajdu Polski zajmowały się różne automobilkluby. Początkowo patronował mu Automobilklub Krakowski. Później wpisano go do kalendarza imprez międzynarodowych jako eliminację mistrzostw Europy. A był taki okres, że rajd zaczynał się i kończył w Zakopanem. Potem przez pewien czas Rajd Polski organizowany był przez Wrocław. Przeniesiono go z Krakowa na Dolny Śląsk ze względu na groźny wypadek z udziałem Sobiesława Zasady, który zderzył się z samochodem prowadzonym "pod prąd" przez jednego z sędziów. Obwiniono za to organizatorów.<br>Już wtedy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego