Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 11.19
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
do domu. Podmuch rzucił rowerem o asfalt. W Giżycku spadające drzewo uderzyło w przejeżdżające renault. Kierująca nim 50-letnia kobieta zginęła na miejscu. We wsi pod Kętrzynem wiatr przewrócił ciągnik i zabił rolnika.
W Dywitach pod Olsztynem drzewo runęło na samochód, zraniło dwie osoby, a za Lidzbarkiem Warmińskim przygniotło auto, raniąc kierowcę.
W Olsztynie wiatr zerwał fragment dachu urzędu wojewódzkiego, zniszczył neony na budynkach i billboardy na murze więzienia, łamał drzewa w parku i reklamy. Połamane drzewo zatarasowało też jeden z pasów granicznych na polsko-rosyjskim przejściu w Bezledach tory kolejowe w Gutkowie.
W Dobrym Mieście wichura zerwała z domu dach
do domu. Podmuch rzucił rowerem o asfalt. W &lt;name type="place"&gt;Giżycku&lt;/&gt; spadające drzewo uderzyło w przejeżdżające renault. Kierująca nim 50-letnia kobieta zginęła na miejscu. We wsi pod &lt;name type="place"&gt;Kętrzynem&lt;/&gt; wiatr przewrócił ciągnik i zabił rolnika.<br>W &lt;name type="place"&gt;Dywitach&lt;/&gt; pod &lt;name type="place"&gt;Olsztynem&lt;/&gt; drzewo runęło na samochód, zraniło dwie osoby, a za &lt;name type="place"&gt;Lidzbarkiem Warmińskim&lt;/&gt; przygniotło auto, raniąc kierowcę.<br>W &lt;name type="place"&gt;Olsztynie&lt;/&gt; wiatr zerwał fragment dachu urzędu wojewódzkiego, zniszczył neony na budynkach i billboardy na murze więzienia, łamał drzewa w parku i reklamy. Połamane drzewo zatarasowało też jeden z pasów granicznych na polsko-rosyjskim przejściu w &lt;name type="place"&gt;Bezledach&lt;/&gt; tory kolejowe w &lt;name type="place"&gt;Gutkowie&lt;/&gt;.<br>W &lt;name type="place"&gt;Dobrym Mieście&lt;/&gt; wichura zerwała z domu dach
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego