Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 11.09
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Iraku" - nawołuje do brania większej liczby zakładników i do ataków na Żydów i krzyżowców, zwłaszcza na budynki rządowe, ambasady i ważniejsze hotele.
Wczoraj późnym wieczorem rebelianci zaatakowali dwa kościoły w Bagdadzie: św. Mateusza i św. Jerzego. Terroryści ostrzelali też z moździerzy szpital w zachodniej części irackiej stolicy. Zabili kilka i ranili ok. 80 osób.
, bbc, afp, reuters, apSzef MAEA ostrzega:
Światu grozi terroryzm atomowy

Terroryzm atomowy jest realnym zagrożeniem dla świata. Należy wprowadzić radykalne metody kontroli obrotu materiałami promieniotwórczymi - powiedział wczoraj szef Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej Mohamed El-Baradei.
Występując na konferencji w Sydney, El-Baradei poinformował, że badania MAEA
Iraku&lt;/&gt;" - nawołuje do brania większej liczby zakładników i do ataków na Żydów i krzyżowców, zwłaszcza na budynki rządowe, ambasady i ważniejsze hotele.<br>Wczoraj późnym wieczorem rebelianci zaatakowali dwa kościoły w &lt;name type="place"&gt;Bagdadzie&lt;/&gt;: św. Mateusza i św. Jerzego. Terroryści ostrzelali też z moździerzy szpital w zachodniej części irackiej stolicy. Zabili kilka i ranili ok. 80 osób.<br>&lt;au&gt;&lt;gap&gt;, bbc, afp, reuters, ap&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world" sex="mf"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Szef &lt;name type="org"&gt;MAEA&lt;/&gt; ostrzega:<br>Światu grozi terroryzm atomowy&lt;/&gt;<br><br>Terroryzm atomowy jest realnym zagrożeniem dla świata. Należy wprowadzić radykalne metody kontroli obrotu materiałami promieniotwórczymi - powiedział wczoraj szef &lt;name type="org"&gt;Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Mohamed El-Baradei&lt;/&gt;.<br>Występując na konferencji w &lt;name type="place"&gt;Sydney&lt;/&gt;, &lt;name type="person"&gt;El-Baradei&lt;/&gt; poinformował, że badania &lt;name type="org"&gt;MAEA
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego