Typ tekstu: Książka
Tytuł: Sporne sprawy polskiej literatury współczesnej
Rok: 1998
mitologii i martyrologicznej pamięci. To w końcu on kazał mówić kobietom w autobusie: "Prawdziwi mężczyźni są teraz w więzieniach..."; używać określeń "wojna", "jeńcy"; sporządzać takie na przykład opisy:


Jest też Anderman autorem jednego z pełniejszych przeglądów "polskich życiorysów", które mogły spotkać się na więziennym spacerniaku:

W kolejnych akapitach tego więziennego rapsodu narodowego krążą jeszcze: powstaniec warszawski i więzień stalinowski, uczeń i poeta, dwaj robotnicy ze związku zawodowego, który "zmiotła wojna", drukarz i student więziony już w 1968 roku.
Janusz Anderman nie może powiedzieć, że nie przyczynił się do rozbudowania historycznych wymiarów najnowszego doświadczenia dziejowego i osadzenia go w tradycji. Wyjątkowo szybko
mitologii i martyrologicznej pamięci. To w końcu on kazał mówić kobietom w autobusie: "Prawdziwi mężczyźni są teraz w więzieniach..."; używać określeń "wojna", "jeńcy"; sporządzać takie na przykład opisy: <br>&lt;gap&gt;<br><br> Jest też Anderman autorem jednego z pełniejszych przeglądów "polskich życiorysów", które mogły spotkać się na więziennym spacerniaku: <br>&lt;gap&gt;<br> W kolejnych akapitach tego więziennego rapsodu narodowego krążą jeszcze: powstaniec warszawski i więzień stalinowski, uczeń i poeta, dwaj robotnicy ze związku zawodowego, który "zmiotła wojna", drukarz i student więziony już w 1968 roku.<br> Janusz Anderman nie może powiedzieć, że nie przyczynił się do rozbudowania historycznych wymiarów najnowszego doświadczenia dziejowego i osadzenia go w tradycji. Wyjątkowo szybko
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego