Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
spalania wodoru w jądrze Słońca. Przyjmuje się, że w czasie 5 109 lat zużywa się ((...))
Jądro złożone w reakcji (4.8.3-1), zwane dwuprotonem, rozpada się zwykle na dwa protony; istnieje jednak niewielkie wyliczalne prawdopodobieństwo emisji i powstania deuteronu. Deuteron wychwytuje dalszy proton: ((...))
Reakcja jest szybka w porównaniu z reakcją (4.8.3-1), tak że stałe stężenie deuteru jest niewielkie. Ostatecznie mamy: ((...)) Reakcja jest również szybka w porównaniu z reakcją (4.8.3-1). Sumarycznie: ((...))
Pozytony są anihilowane w reakcjach z elektronami. Po dodaniu energii anihilacji ((...)) otrzymujemy: ((...))
Dwa neutrina powstałe na jedno jądro helu unoszą poza gwiazdę ok. 2
spalania wodoru w jądrze Słońca. Przyjmuje się, że w czasie 5 109 lat zużywa się ((...))<br> Jądro złożone w reakcji (4.8.3-1), zwane dwuprotonem, rozpada się zwykle na dwa protony; istnieje jednak niewielkie wyliczalne prawdopodobieństwo emisji i powstania deuteronu. Deuteron wychwytuje dalszy proton: ((...))<br> Reakcja jest szybka w porównaniu z reakcją (4.8.3-1), tak że stałe stężenie deuteru jest niewielkie. Ostatecznie mamy: ((...)) Reakcja jest również szybka w porównaniu z reakcją (4.8.3-1). Sumarycznie: ((...))<br> Pozytony są anihilowane w reakcjach z elektronami. Po dodaniu energii anihilacji ((...)) otrzymujemy: ((...))<br> Dwa neutrina powstałe na jedno jądro helu unoszą poza gwiazdę ok. 2
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego