Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
reaktora. Moc reaktora w watach wyrazi się więc wzorem: ((...))
Średni strumień neutronów w reaktorze pracującym przy mocy 1 MW na 1 tonę uranu wynosi ((...))

6.2.5. Powielanie substancji rozszczepialnych i reaktory na neutrony prędkie

W reaktorach termicznych pracujących na naturalnym uranie zachodzi, jak widzieliśmy w p. 4.7, proces regeneracji paliwa zwany konwersją, polegający na tym, że ((...)) przekształca się częściowo w rozszczepialny ((...))
Pluton ((...)) nie jest jedynym materiałem rozszczepialnym tworzącym się w reaktorze, gdyż w wyniku wychwytu radiacyjnego powstaje z niego ((...)) a z niego z kolei rozszczepialny ((...)). Szereg wychwytów radiacyjnych zachodzących w plutonie przedstawia się następująco: ((...))

rozszcz.71% ((...)) rozszcz.75%
Wydajność
reaktora. Moc reaktora w watach wyrazi się więc wzorem: ((...))<br> Średni strumień neutronów w reaktorze pracującym przy mocy 1 MW na 1 tonę uranu wynosi ((...))<br><br>&lt;tit&gt;6.2.5. Powielanie substancji rozszczepialnych i reaktory na neutrony prędkie&lt;/&gt;<br><br> W reaktorach termicznych pracujących na naturalnym uranie zachodzi, jak widzieliśmy w p. 4.7, proces regeneracji paliwa zwany konwersją, polegający na tym, że ((...)) przekształca się częściowo w rozszczepialny ((...))<br> Pluton ((...)) nie jest jedynym materiałem rozszczepialnym tworzącym się w reaktorze, gdyż w wyniku wychwytu radiacyjnego powstaje z niego ((...)) a z niego z kolei rozszczepialny ((...)). Szereg wychwytów radiacyjnych zachodzących w plutonie przedstawia się następująco: ((...))<br><br>rozszcz.71% ((...)) rozszcz.75%<br> Wydajność
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego